Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej, Szkołę Policealną Integracyjną Masażu Leczniczego Nr 2 także w Krakowie. W czerwcu 2018 roku, po pięciu latach trudnej i  żmudnej nauki w Flanders International College of Osteopathy w Warszawie, zdałem egzaminy z wysokim wyróżnieniem i obroniłem pracę dyplomową zdobywając tytuł DYPLOMOWANEGO OSTEOPATY, czyli D.O. (satysfakcja ogromna, bo w naszym mieście są tylko dwie osoby z takim tytułem!!!).

Uczestniczyłem w wielu szkoleniach z zakresu terapii manualnej, masażu i kinezyterapii, ucząc się od najlepszych autorytetów z kraju i Europy. Dzięki temu, proponowane przeze mnie metody fizjoterapeutyczne należą do najnowocześniejszych i uznawanych nie tylko w Europie, ale i całym świecie. Posiadam duże doświadczenie w rehabilitacji pacjentów po zabiegach artroskopii (kolano, bark, biodro, stopa)

Po ukończeniu studiów pracowałem najpierw we Francji, w szpitalu w Decazeville (interna, chirurgia ogólna, chirurgia ortopedyczna i traumatologia, oddział dla chorych po urazach czaszkowo-mózgowych, geriatria), potem w Częstochowie (Instytut Zdrowia i Urody Concept, Centrum Rehabilitacji EKOVITA, NZOZ COiR „Zdrowie”). Jestem członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej (www.ptmm.pl/content/category/11/68/142/).

Od 2013 roku uczestniczyłem w pięcioletnim cyklu kształcenia z zakresu medycyny osteopatycznej w Flanders International College of Osteopathy w Warszawie.

W roku 2015, w listopadzie miałem okazję pobierać tygodniową naukę w jednej z francuskich szkół osteopatii: Centre Européen d’ Enseignement Supérieur de l’Ostéopathie Lyon, uczestniczyłem w zajęciach teoretycznych i klinicznych. Kolejny rok 2016, to wyprawa do Sankt Petersburga –  V. Andrianov Institute of Osteopathic Medicine, gdzie zgłębiałem osteopatię na polu wisceralnym (trzewnym) i autonomiczny układ nerwowy (10 dni). Były to dla mnie bardzo cenne doświadczenia, które znacznie poszerzyły moją wiedzę i umiejętności praktyczne.

Interesuję się biologią, sportem – gram amatorsko w piłkę nożną, lubię słuchać muzyki, a wolny czas spędzam aktywnie. Ruchu wymagam od siebie i także od moich pacjentów. RUCH TO ŻYCIE, PAMIĘTAJMY O TYM!

POZDRAWIAM – Paweł Skoczewski